Радикальний Український Націоналізм - ІСТОРІЯ
Додати в обране ||| Зробити домашньоюРостислав Волошин-"Павленко"


   Ростислав Волошин (псевда - "Павленко", "Горбенко", "Березюк", "Борисенко", "Левченко"). Народився 3 листопада 1911 року у с. Озеряни Дубнівського повіту (пізніше району) на Рівенщині у родині помічника начальника місцевої залізничної станції.
   Під час навчання у Рівненській гімназії Ростислав став активним учасником молодіжної організації "Пласт". У польських таємних поліційних зведеннях того часу зазначалося навіть те, що вдома у Волошина проводилися збори пластунів.
   Після закінчення гімназії він вступає на юридичний факультет Львівського університету, де стає членом підпільної Організації Українських Націоналістів (ОУН). Через деякий час очолив Українську студентську репрезентацію в Польщі (Союз Українських Студентських Організацій) (1933-1934), Дубенський повітовий, а згодом Рівненський окружний провід ОУН. Часто виступав на різних зборах студентської молоді у різних містах Західної України. З 1935 до 1937 року був співредактором підпільної молодіжної газети "Юнак" та журналу "Студентський Вісник".
   Після закінчення університету деякий час працює у львівському "Промбанку". 1935 р. одружується.
   З часу утворення Крайової Екзекутиви ОУН на Північно-Західних Українських Землях стає її ідеологічним референтом, а згодом і Крайовим Провідником на ПЗУЗ. За цей раз багаторазово сидів у польських тюрмах, в тому числі двічі у концтаборі "Береза Картузька".
   З приходом більшовиків засуджується і ув'язнюється. Вийшовши з тюрми з початком совєтсько-німецької війни, стає від імені Українського Державного Правління головою Рівненської обласної управи. Після цього був заарештований німцями. У 1942-му, вийшовши із в'язниці стає заступником обласної кооперативи у Рівному. Стає співорганізатором перших загонів Української Повстанської Армії. У 1943-му Волошин стає заступником Д.Клячківського-"Охріма", крайового провідника на ПЗУЗ. Головував на ІІІ Надзвичайному Великому Зборі ОУН (21 - 25 серпня 1943),де був обраний членом Бюро Проводу ОУН.
   21-22 листопада головував на І конференції поневолених народів Сходу Європи і Азії у с.Будераж Здолбунівського району Рівненської області. Стає командантом запілля (командуючим тилом) УПА.
   18 січня 1944 року "Горбенко" бере участь у нараді керівників ОУН і УПА на ПЗУЗ.
   11-15 липня 1944-го Волошин головує на установчому зборі Української Головної Визвольної Ради, що проходив біля с. Недільна Самбірського району Дрогобицької області. На ньому його обрали Генеральним Секретарем Внутрішніх Справ.
   22 серпня 1944 року, через 2 дні після смерті Ю.Липи у нерівному бою з комуно-большевицькими окупантами "Павленко" гине.


      Окупантам вдалося знищити його тіло, але лише його. Дух "Павленка" ще довго буде поміж нас. Буде! І буде нагадувати про необхідність побудови Української Самостійної Соборної Держави, за яку і боровся!

       Отож побудуймо її, як пам'ятник загиблим за Волю України!!!!
         Слава Українським Героям!!!

Використані матеріали:
1. "Волинь"(Рівне).9 липня 2004 року.ст. 10.

22.08.2004 року   Bureviy
ВгоруНазадГоловнаЛист

НОВА ВЕРСІЯ

При передруці посилання на РУН обов'язкове