Радикальний Український Націоналізм - ІСТОРІЯ
Додати в обране ||| Зробити домашньою
УНІВЕРСАЛ


УКРАЇНСЬКОЇ ГОЛОВНОЇ ВИЗВОЛЬНОЇ
РАДИ

УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДЕ!

   Революційним здвигом, зброєю Твоїх найкращих синів Ти здвигнув 1917-1918 рр. на руїнах тогочасних імперіалізмів, що тебе поневолювали, Храм Волі - Українську Державу!
   Грізні вітри розвівали Твої переможні прапори над усіма містами України. Ними гордився Київ,Львів,Чернівці й Хуст. Вони вели в бій молоду Українську Армію, вони лопотіли на бойових кораблях Чорноморського Флоту. Віковічні Твої вороги зруйнували цей святий Храм, але Ти, Український Народе, зберіг його в своїй душі як священну спадщину предків. Впродовж наступної чверті століття у боротьбі за волю Української Землі, за власну самостійну державу Ти віддав мільйонові жертви.
   І тепер вже п'ятий рік шаліє воєнна хуртовина, дрижить Українська Земля під полчищами ворожих військ.
   Та не за твою волю, Український Народе, ведуть імперіалістичні загарбники цю криваву і жорстоку війну. Вони несуть Тобі тільки руїну, поневолення і смерть. Ти не дав себе поневолити і проявив непохитну волю жити самостійним державним життям на своїй землі. На сторожі - від карпатських верхів по Дон і Кавказ - Ти поставив збройні кадри своїх синів - Українську Повстанчу Армію (УПА).

УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДЕ!

   Гряде доба національно-визвольних революцій. Поневолені народи Сходу і Заходу в своїй безперервній революційній боротьбі прагнуть, щоб на руїнах ворожих імперіалізмів побудувати вільне життя у своїх незалежних державах. Український народ входить у вирішальну стадію своєї визвольної боротьби.
   Сучасне українське покоління нехай буде горде, що саме йому доведеться в геройській боротьбі завершити будову української держави
   Це велетенське завдання вимагає ще більшого, ніж досі, завзяття, ще більшої відданості справі, а перш за все, об'єднання всіх самостійних революційних сил під одним політичним проводом, щоб об'єднати всі національно-визвольні сили українського народу, щоб з одного центру кермувати його визвольною боротьбою та щоб протиставитися спробам ворогів української держави розбити єдиний самостійний визвольний фронт, створилася Українська Головна Визвольна Рада. Вона переймає відтепер керівництво визвольною боротьбою українського народу.
   В Українській Головній Визвольній Раді об'єдналися представники українських революційно-визвольних сил та різних політичних середовищ з усіх українських земель, які визнають самостійницьку платформу за єдиноправильну у визвольній боротьбі українського народу за Українську Самостійну Соборну Державу.
   Українська Головна Визвольна Рада є найвищим і єдиним керівним органом українського народу на час його революційної боротьби аж до створення уряду Української Самостійної Соборної Держави.
   Українська Головна Визвольна Рада присягаж Тобі, Український народе:
 - боротись за те, щоб Ти був єдиним володарем на своїй землі;
 - за справедливий соціальний лад без гніту і визиску;
 - за знищення кріпацтва і вільну працю селянина на землі;
 - за вільну працю робітника;
 - за широку ініціативу трудящого населення в усіх галузях господарської діяльності;
 - за повноту розвитку української національної культури;
   Українська головна Визвольна Рада кладе на вівтар боротьби за ці ідеали свою працю і своє життя.
   Українська Головна Визвольна Рада закликає всіх українців, що живуть поза межами батьківщини до праці за визволення України
   Українська Головна Визвольна Рада вітає боротьбу інших поневолених народів за своє визволення. З ними, зокрема з нашими сусідами, український народ бажає жити в добросусідських взаєминах та співпрацювати у боротьбі проти спільних ворогів.

УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДЕ!

   Ми свідомі того, що наша визвольна боротьба вимагає героїзму і кривавих жертв, а перш за все непохитної віри в свою Правду. Ми віримо в Твої творчі будуючі сили, бо тільки вони є запорукою нашої перемоги.
   Віримо, що не посоромиш землі своєї!
   Героїчна боротьба твоїх предків і пам'ять про їхню лицарську смерть за Українську Державу - це для Тебе наказ.
   Тому кличемо до Тебе: ставай до боротьби за свою волю і за свою державу. Єднайсь у своїй боротьбі. Кріпись у своїй вірі.

            Постій, червень, 1944 р.
      Українська Головна Визвольна Рада
ВгоруНазадГоловнаЛист

НОВА ВЕРСІЯ

При передруці посилання на РУН обов'язкове