Радикальний Український Націоналізм - ІСТОРІЯ
Додати в обране ||| Зробити домашньоюВід Генеральної Ради
Легії Українських Націоналістів


   Легія Українських Націоналістів уже при своєму заснуванні зрозуміла, що український націоналізм повинен виступити, як окремий політичний чинник у житті Української Нації, що він не може бути мовчазним у питаннях життя та благобуту нації, що він не сміє бути пасивним у визвольній боротьбі. Легія також зрозуміла, що цю політичну мету може націоналізм осягнути не обмеженням себе до плекання національного почуття, а політичною роботою. Легія сформулювала вже тоді політичну плятформу, яка в засаді покривається з плятформою, що її ухвалив Конгрес Українських Націоналістів.
   Уважаючи, що лише шляхом напруження всіх своїх сил Українська Нація зможе здобути власну Державу, Легія почала працю в напрямку сконсолідування українських політичних чинників у формі утворення Українського Національно-Політичного Об'єднання. Однак, пересвідчившись у бігу праці, що політичні партії не можуть прийти до згоди з огляду на розходження ідеологічного, а зокрема соціяльного порядку та ідеологічної тактики, внаслідок чого вони будуть себе поборювати далі, ЛУН добачила порятунок національної справи в об'єднанні якнайширших кол активних працівників на засаді визволення з-під влади окупантів і забезпеченя інтересів усіх верств нації та в охопленніїх єдиною організацією націоналістів.
   У стремлінні до цього було необхідне злити в одно ціле всі організації та угрупування націоналістів..
   Першим кроком у цьому напрямку було створення Союзу Організацій Українських Націоналістів. Довершенням започаткованої справи мало бути скликання Конгресу Українських Націоналістів, у підготовці якого ЛУН взяла живу участь..
   Ця праця приводить до великого успіху. Від 27 січня до 3 лютого відбувся Конгрес, у якому, поруч членів інших націоналістичних організацій та поодиноких націоналістів, беруть визначну участь члени ЛУН..
   Конгрес прийняв рішення в усіх питаннях ідеології та політичної плятформи, як також ухвалив Устрій Організації Українських Націоналістів. Члени поодиноких націоналістичних організацій, що брали участь у Конгресі, задеклярували прийняття Устрою в імені своїх організацій. Це саме зробили і члени Легії.
   Таким чином постала єдина Організація Українських Націоналістів, що охоплює зараз цілий організований рух українських націоналістів.
   Генеральна Рада ЛУН на засіданні 26 лютого і 2 березня 1929 року підтвердила постанови Конгресу й задекляроване її представниками прийняття Устрою ОУН та з радістю прийняла до відома здійснення одного з поставлених собі завдань.
   Переносячи решту завдань, що стоять перед українськими націоналістами, на ОУН, Генеральна Рада ЛУН закликає дотеперішніх членів ЛУН до дальшої невтомної праці вже в лавах ОУН і бажає їм найкращих успіхів..
   Хай наші здобутки говорять за нас !!!
   У Празі, 2 березня 1929 року.
   Д-р Дмитро Демчук     Інж. Ярослав Герасимович
   Голова                        Секретар

ВгоруНазадГоловнаЛист

НОВА ВЕРСІЯ

При передруці посилання на РУН обов'язкове